21. neděle v mezidobí.

22. srpna 2021

Plní lásky a vděčnosti se dnes scházíme u stolu Božího Slova a stolu Eucharistie, abychom spolu s Ježíšem Kristem, naším Pánem a Spasitelem, přinesli Bohu Otci tuto Nejsvětější oběť chvály a díků.

Tato Mše svatá je obětována na poděkování a za Boží pomoc a ochranu.

Nyní upřímně litujme všech svých hříchů a prosme za odpuštění.

1. Dnes je 21. neděle v mezidobí.
  2. Odvolání udělení dispenze od osobní účasti na nedělní Mši svaté v době pandemie koronaviru. Královéhradecký biskup Jan Vokál oznamuje: „Ve shodě s obecným církevním právem jsem v době pandemie koronaviru 11.3.2020 a následně 3.10.2020 poskytl věřícím na území Královéhradecké diecéze dispenz od osobní účasti na nedělní a sváteční Mší svaté z těchto důvodů: příznaky onemocnění covid-19, chřipkového či jiného respiračního onemocnění, povinná karanténa, dobrovolná izolace ze zdravotně odůvodněné opatrnosti, omezení vyhlášená orgány veřejné správy, která znemožňují účastnit se bohoslužby. V současné době se situace postupně navrací k normálu a navíc je dostupné očkování proti nemoci covid-19. Účinek udělení dispenze zaniká spolu s končícím hlavním důvodem. Proto s účinností od 21. srpna 2021 odvolávám udělení dispenze od osobní účasti na nedělní Mši svaté. Věřící, kteří jsou z velmi vážných důvodů (např. Zdravotních) omluveni z povinnosti zúčastnit se nedělní Mše svaté, by měli pamatovat na to, že i tak mají světit neděli a zasvěcené svátky“ (č,j. BiHK-2605/2021).
  3. V tomto týdnu budou Mše svaté sloužené:- v pondělí, ve středu a v sobotu v 8.00 hodin ráno v kapli na děkanství.- v úterý a ve čtvrtek v 18.00 hod. v kapli na děkanství.- v pátek – v 18.00 hod. v kostele sv. Mikuláše.
  4. Příležitost ke svátosti smíření vždy půl hodiny před bohoslužbou.

„Tvá slova, Pane, jsou duch a jsou život;   Ty máš slova věčného života“.

Neděle – 22. srpna 2021

Mše sv.        v 8.30 hod. v kostele sv. Mikuláše

Pondělí – 23. srpna 2021

Úterý – 24. srpna 2021

Svátek sv. Bartoloměje, apoštola.

Středa – 25. srpna 2021

Čtvrtek – 26. srpna 2021

Mše sv.  v 18.00 hod. v kapli na děkanství.

Pátek – 27. srpna 2021

Památka sv. Moniky.

Sobota – 28. srpna 2021

Památka sv. Augustina, biskupa a učitele Církve.

Neděle – 29. srpna 2021

Mše sv.        v 8.30 hod. v kostele sv. Mikuláše

Příležitost ke svátosti smíření vždy půl hodiny před bohoslužbou.