Slavnost Těla a Krve Páně – Boží Tělo.

19. června 2022

Každou neděli se shromažďujeme jako Boží lid k slavení Kristovy oběti.  Dnes o slavnosti Těla a Krve Páně chceme společně poděkovat za tajemný dar Eucharistického pokrmu, posily naší víry a radosti našeho srdce. Chceme se společně radovat, že Pán je s námi.

Tato Mše svatá je obětována za zemřelého manžela Petra Kobra k 1. výročí úmrtí.

Pane, náš Bože, dopřej nám, abychom tajemství Tvého svátostného přebývání mezi námi slavili s úctou, radostí a s čistým srdcem. Proto prosíme za odpuštění našich hříchů.

1. Dnes je 12. neděle v mezidobí. Ve farnosti slavíme svátek Těla a Krve Páně. Dnešní svátek Božího Těla je oslavou Kristovy lásky. Vrcholným projevem, darem Jeho lásky je pro nás Eucharistie. Společným konáním eucharistické bohoslužby plníme poslední vůli Ježíše Krista: „To čiňte na mou památku“. My víme a věříme, že to není jen pouhá památka. Pán Ježíš pod podobou chleba a vina je opravdu přítomen, je to živý a pravý Ježíš, náš Pán a Spasitel. Po Mši svaté bude průvod s Nejsvětější Svátostí ke čtyřem oltářům. Tímto způsobem chceme vyznat naši víru v Ježíše Krista přítomného v Eucharistii.
  2. V tomto týdnu Mše svaté budou sloužené:

– v pondělí – v 8.00 hod. ráno v kapli na děkanství.

– v úterý – památka sv. Aloise Gonzagy, řeholníka – v 18.00 hod. v kapli na děkanství.

– ve středu – v 8.00 hod. ráno v kapli na děkanství.

– ve čtvrtek – slavnost Narození sv. Jana Křtitele – v 18.00 hod. v kapli na děkanství.

– v pátek – slavnost Nejsvětějšího Srdce Ježíšova – Mše sv. a pobožnost k Božskému Srdci v 18.00 hod. v kostele sv. Mikuláše.

– v sobotu – svátek Neposkvrněného Srdce Panny Marie – v 8.00 hod. v kapli na děkanství.

• Příležitost ke svátosti smíření vždy půl hodiny před bohoslužbou.

„Já jsem ten Chléb živý, který sestoupil z nebe, praví Pán; kdo bude jíst tento Chléb, bude žít navěky!“

Neděle – 19. června 2022

Slavnost Těla a Krve Páně – Boží Tělo.

Mše sv. s Eucharistickým průvodem v 9.00 hod. v kostele sv. Jakuba.

v 15.00 hod. v Holohlavech.

Pondělí – 20. června 2022

Úterý – 21. června 2022

Památka sv. Aloise Gonzagy, řeholníka.

Středa – 22. června 2022

Čtvrtek – 23. června 2022

Slavnost Narození sv. Jana Křtitele.

Pátek – 24. června 2022

Slavnost Nejsvětějšího Srdce Ježíšova.

Mše sv. a pobožnost k Božskému Srdci  – v 18.00 hod. v kostele sv. Mikuláše.

Sobota – 25. června 2022

Památka Neposkvrněného Srdce Panny Marie.

Neděle – 26. června 2022

13.Neděle v mezidobí.

Mše sv.      v 8.30 hod. v kostele sv. Mikuláše.

v 10.15 hod. ve Velichovkách.

v 15.00 hod. v Holohlavech (Poutní Mše svatá).